Menu Zamknij

Bramy garażowe – KRONWAY

Brama garażowa OPTIMAL 40

Estetyka
Bramy dostępne są w kolorach białym zbliżonym do RAL 9010, brązowym zbliżonym do RAL 8014, złoty dąb, oraz  antracyt zbliżony do RAL 7016. Uszczelki w kolorze czarnym. Panele, z których wykonano bramę nie posiadają żadnych przetłoczeń. Zewnętrzna powierzchnia bramy wykonana jest w strukturze woodgrain i przypomina drewno.

Termoizolacyjność
Zewnętrzna i wewnętrzna powłoka bramy wy­ko­nana je­st z blachy stalowej. Wnę­trze wypełnione jest twardą pianką poliuretanową. Konstrukcja zapewnia wysoką i­­­zolacyjność termiczną; współczynnik U wynosi 1,3 W/m²K dla bramy 2500×2125 mm. Grubość paneli 40 mm.

Trwałość
Wysoka jakość podzespołów użytych w konstrukcji bramy zapewnia długotrwałą sprawność produktu. Sprężyny skrętne o dużej wytrzymałości zapewniają niezawodne funkcjonowanie na poziomie min 15 tysięcy cykli.

Uniwersalność
Brama może być montowana w garażach o niskim nadprożu­ min. 18 cm wraz z napędem. Po zamontowaniu brama automatyczna nie zmniejsza światła wjazdu*.
OPTIMAL 40:

  • sprężyny skrętne  z przodu
  • HR min (minimalne nadproże): 180 mm
  • węgarki (przestrzeń boczna): 100 mm
  • głębokość garażu: H + 1100 mm

*    niektóre wystające elementy bramy (np. zawiasy) mogą nieznacznie ograniczać efektywne światło przejazdu o 6,5 cm

Brama garażowa K-4 Thermo Plus


Estetyka
Bramy K-4 Thermo PLUS charakteryzują się bardzo wysoką estetyką wykonania i bogatym wzornictwem. Bramy tego typu są dostępne w wielu kolorach począwszy od modnych i pożądanych kolorów drewna; złoty dąb, orzech, poprzez klasyczne kolory biały i brązowy, aż po antracytowy i całą kolorystykę z palety RAL. Zewnętrzna i wewnętrzna powłoka bramy może być gładka lub posiada strukturę woodgrain. Brama K-4 Thermo PLUS wykonywana jest w przetłoczeniu poziomym (odwzorowanie desek).

Termoizolacyjność
Bramy model K-4 Thermo PLUS wykonane są z paneli o grubości 40 mm niemieckiej firmy ThyssenKrupp. Wnętrze panelu wypełnione jest twardą, bezfreonową pianą poliuretanową. Dzięki temu bramy Kronway zapewniają najwyższe parametry izolacyjności termicznej.

Trwałość
Firma KRONmat w oferowanych produktach kładzie bardzo duży nacisk na zadowolenie klientów w długim okresie użytkowania produktu. Dlatego do produkcji bram używane są podzespoły najbardziej cenionych na świecie producentów. Wszystkie elementy metalowe zabezpieczone są poprzez ocynkowanie. Standardowo stosowane są sprężyny skrętne o dużej wytrzymałości (min. 20 tys. cykli), które równoważą ciężar bramy a linki, zawiasy i inny osprzęt są tak dobrane, aby mogły niezawodnie funkcjonować przez ok. 50 lat. Bezawaryjną i satysfakcjonującą pracę naszych produktów przez kilkadziesiąt lat codziennego użytkowania, potwierdza wieloletnia gwarancja oraz certyfikaty wydane przez międzynarodowe instytuty.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność
Brama K-4 Thermo PLUS doskonale sprawdza się przede wszystkim w budowlach o charakterze mieszkalnym. Została zaprojektowana w taki sposób, aby nie ograniczała powierzchni wewnątrz i na zewnątrz. Ruchome moduły przesuwają się po szynach pionowo do góry i chowają pod sufitem. Taka charakterystyka pracy bramy pozwala na zamontowanie produktu w obiektach o ograniczonej przestrzeni w jego pobliżu, np. w budynkach przylegających bezpośrednio do ulicy. Bramy K-4 Thermo PLUS dostosowane są do obsługi zarówno ręcznej jak i automatycznej. We wszystkich bramach K-4 Thermo PLUS, ruchome elementy są osłonięte, co eliminuje możliwość podłożenia, zakleszczenia czy uszkodzenia na przykład ręki dziecka. Standardowo, wszystkie bramy wyposażone są w odśrodkowy system zabezpieczający w przypadku pęknięcia sprężyny. Niezawodny system ryglowania za pomocą klamki czy też automatu stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Tak przygotowana brama daje poczucie komfortu i zapewnia bezpieczeństwo jej użytkownikom.